Petr Kotvald: Správně je samozřejmě „Babalejo la Mumuland‪“‬

30.7.2020 19:10 od Lenka V. v Audio, Rádio

Je zpěvák a tanečník pověrčivý a má nějaké rituály? Jak vznikl hit Mumuland a co se v něm doopravdy zpívá? Poslechněte si celý minirozhovor.

 

 

 

 

 

 

 

Zpěváka, tanečníka a producenta původem ze Žatce jsme se zeptali na mnohé, ale hned na úvod nás zajímalo, kde se vzala jeho záliba ve výrazných brýlích. Dokonce nedávno natočil i píseň s názvem Brejle. Může za to jeho dlouholetý dvorní holič Franta Brabec, který prý zpěvákovi jednou řekl: „Petře, brejle jsou fajn… Je to skvělá image, orámuje to obličej.“ A tak si je prý zpěvák pořídil, i když zpočátku v nich ani neměl žádné dioptrie.

Ivana s Alešem tedy hned vyzvídali, kolik dioptrií má dnes. Muž, který už bude navždy spojen s hity jako Holky z naší školky nebo Gejzír, prý ani přesně neví, ale přiznal, že na dálku bychom se neviděli. Kromě stylových brýlí nás zajímaly i jeho módní inspirace. S těmi mu prý v současné době pomáhá stylista Dušan Chrástek.

Vyptávali jsme se i na stravovací preference zpěváka narozeného ve znamení Raka a ten nám přiznal, že v devatenácti letech si myslel, že jíst nemusí vůbec, a přesto měl pořád dost energie. Zajímavé ale je, že třeba rohlíků s máslem byl prý svého času schopen sníst deset najednou.

V rozhovoru jsme nemohli nenarazit na jeden z největších hitů Petrovy kariéry, kterým je skladba Mumuland. Ivanu, která má ve všem včetně svého života zmatek, zajímala zcela zásadní věc: zda se v písni zpívá „Babalejo la Mumuland“, nebo „Mama leo la Mumuland“. „Správně je Babaléjo, samozřejmě,“ vnesl do záležitosti rychle jasno diplomovaný inženýr a muž, který vypadá, že vůbec nestárne.

Kdyby se Petr Kotvald nejmenoval Petr, jaké jméno by se mu líbilo? Vypovídá jeho křestní jméno něco o jeho charakteru? Co vypovídá o charakteru člověka jméno Aleš? A co je to bájná pravda? Poslechněte si celou dada rubričku a dozvíte se mnohé.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozhovor s Petrem

Rádio Wawe, pořad Brambora s vejcem – 30. července 2020


Zdroj: wave.rozhlas.cz

Autoři: Aleš Stuchlý, Ivana Veselková