Kotvald na Městských slavnostech ve Zdicích vyznával lásku písněmi

11.6.2019 18:18 od Lenka V. v Fotogalerie, Press/Tisk

Zdice mají za sebou další vydařené Městské slavnosti. Zazpívali na nich například Ivan Hlas, revival Olympicu nebo také Petr Kotvald, hlavní hvězda celé akce.

Příjemné letní počasí přilákalo na zdické náměstí stovky návštěvníků z blízkého i širokého okolí. Ti nesledovali pouze pěveckou produkci, ale také vystoupení místního kroužku taekwonda nebo šermířské skupiny Duellanti. Představili se Kladenské heligonky, country – bluegrassová skupina Kupa či domácí rockeři Sam-ou-hell.

Publikum bylo nejvíc zvědavé na Ivana Hlase, revivalovou skupinu Olympic a především na Petra Kotvalda, velkou individualitu české popmusic nejen 80. a 90. let minulého století, ale i současnosti.

Zpěvák, jemuž v červenci na hrbu přibude neuvěřitelný šestý křížek, se představil ve velmi dobré formě, kterou dokázal vygradovat a strhnout tak zprvu trochu netečné obecenstvo. Během hodinového vystoupení zazpíval své hity, ale také komornější písně, které však k němu rovněž patří. Ve Zdicích mohli návštěvníci Městských slavností slyšet skladu Jde za svou láskou, která vypráví o jedinečném vztahu otců a jejich dcer.

Kotvaldovi padne jako ulitá, vždyť na pódium s ním pravidelně vystupuje jako vokalistka jeho již dospělá dcera Viktorie. Nechyběla ani ve Zdicích, kde se v roli jedné z tanečnic představila zpěvákova manželka Hanka, rovněž základní stavební kamen týmu rodáka ze Žatce. I pro ni měl na jevišti osobitý umělec písničkové vyznání v podobě skladby Rosalyn.

Petr Kotvald ve středočeském městečku vystoupil se svou doprovodnou kapelou Trik, jež je složená z o generaci mladších muzikantů, kteří se rekrutují ze skupiny Atmosphere.

Během vystoupení populární interpret písní Milujem se čím dál víc, Gejzír, Je v tahu, Mumuland a dalších naznačil, že se do Zdic brzy vrátí, v jednání je totiž vánoční koncert.

Zároveň také prozradil, že na podzim se jeho příznivci mohou těšit na nové album. „Mělo by být vydané u příležitosti mého jubilea a také u příležitosti velkého koncertu, který se bude konat v září v pražském Kongresovém centru,“ řekl vždy dobře naladěný Kotvald.

 

Zdroj: Berounský deník
Foto: Yvette Zikmundová