Gejzír

14.3.2018 13:35 od Lenka V. v Televize

Gejzír – nejen název písničky z repertoáru Petra Kotvalda, ale také magazín se stejným názvem vysílaný Českou televizí.

Pestrý, moderní magazín přináší vždy jednou týdně pětici reportáží s pozitivním vyzněním. Jde o silné příběhy zpracované dynamickou reportážní formou. Tvůrci se zaměřují na to, co se v naší zemi podařilo, v čem jsme dobří a úspěšní, nebo dokonce hrajeme ve světě prim. Pořad si všímá našich prvenství, hledá pozoruhodné lidi s originálními nápady, vynálezce, vědce, umělce, tvůrce, ale i hrabalovské pábitele či takové, kteří zvítězili sami nad sebou, zákeřnou nemocí nebo zachránili lidské životy. Gejzír je ale také o splněných snech, unikátních operacích, archeologických nálezech, objevech, obnovených tradicích i obyčejích nebo výročích.

Ve čtvrtek 15. března můžeme vidět také díl o trojici Zagorová – Hložek – Kotvald.
Vysílá Česká televize od 20:55h na ČT1.

Holky z naší školky

Někteří ji označují za infantilní odrhovačku, jiní z ní byli od samého začátku nadšeni. Ano, ne nadarmo se pyšní titulem nejprodávanější skladby naší historie. Dosud ji nikdo nepřekonal. Řeč je o hitu Karla Vágnera a textaře Pavla Žáka Holky z naší školky. Jeho interpreti Petr Kotvald a Stanislav Hložek byli do té doby známí jen jako doprovodné duo zlaté slavice Hany Zagorové. Holky z naší školky je ovšem katapultovaly mezi hvězdy popového nebe. Bodovali s nimi nejen doma, ale i v cizině. Dokonce až v Japonsku. Jak legendární písnička vlastně vznikla? To zjišťoval Petr Bělík.