Mamma Mia! končí po dvou úspěšných letech

26.12.2016 19:33 od Lenka V. v Muzikál

Muzikál Mamma Mia! odehraje poslední představení a na Silvestra se rozloučí s Českem.

Inscenace Antonína Procházky se setkala s velkým zájmem publika, hity skupiny ABBA si s hvězdným obsazením zazpívalo na 270.000 diváků a odborníci ji ocenili nominací na cenu Thálie pro Hanu Holišovou v roli Sophie. Zábavný příběh z řeckého ostrova měl v pražském Kongresovém centru premiéru 12. 12. 2014 a slavnostní derniéry jsou plánovány na 30. a 31. prosince 2016.

Muzikál Mamma Mia! dosud ve světě vidělo 56 miliónů diváků a jen v Londýně představení odehrálo více než 6.000 repríz. V pražské inscenaci účinkují Alena Antalová, Jiří Langmajer, Helena Vondráčková, Leona Machálková, David Gránský, Adéla Gondíková, Hana Holišová, Daniela Šinkorová, Hana Křížková, Petr Kolář, Radka Fišarová, Pavel Vítek, Jitka Asterová, Jaroslava Kretschmerová, Roman Vojtek, Tomáš Smička, Petra Vraspírová, Tomáš Trapl, Michael Foret, Olga Lounová, Petr Kotvald, Michaela Nosková, Kateřina Klausová, Ivana Korolová a další.

Zábavný příběh muzikálu se odehrává na malém řeckém ostrově. V předvečer své svatby pozve Sophie tři muže, kteří se před 20 lety mihli životem její matky Donny. Každý z nich by tak mohl být jejím otcem. Toto nečekané setkání přinese nejednu komickou situaci… Děj doplňují nejznámější písně švédského kvarteta ABBA: Dancing Queen, Mamma Mia, Money, Money, Money, The Winner Takes It All, Super Trouper, Thank You For The Music a mnohé další.

Scénář k muzikálu superlativů napsala britská dramatička Catherine Johnson, autory hudby a texů písní jsou hitmakeři skupiny ABBA – Benny Andersson, Björn Ulvaeus a Stig Anderson.

Tvůrčí tým české verze tvoří Antonín Procházka (režie), Adam Novák (překlad libreta a textů), Roman Šolc (kostýmy), Radek Havlíček (scéna), Ivana Hannichová (choreografie), Dalibor Kapras (dirigent) a Alena Průchová (sbormistryně).


Zdroj: scena.cz