Muzikál Mamma Mia! prodal 60 000 vstupenek a začíná zkoušet na scéně

1.12.2014 15:02 od Lenka V. v Muzikál

Česká verze světového hitu Mamma Mia! hlásí pár dní před premiérou 60 000 prodaných vstupenek. Muzikál bude poprvé v českém jazyce uveden v pražském Kongresovém centru 12. prosince a producenti zatím plánují sto představení do června 2015. Některé termíny jsou přitom v sále s největší divadelní kapacitou již vyprodány.

 

Představení v režii Antonína Procházky získalo od majitelů licence souhlas k vlastním návrhům kostýmů i scénografickému řešení, a tak diváci v Praze uvidí originální inscenaci, odlišnou od Londýna, New Yorku nebo ostatních metropolí. Česky tu zazní všechny hity skupiny ABBA včetně Dancing Queen, Mamma Mia, Money, Money, Money nebo The Winner Takes It All. 

„České překlady textů písní skupiny ABBA jsou majitelem autorských práv oficiálně povoleny vůbec poprvé a výhradně pouze pro tuto divadelní produkci. Podle poskytnuté licence však musí být striktně dodržen původní obsah originálních textů. Drobné výjimky v překladu jsou povoleny s ohledem na jazykové rozdíly ve významu slov, způsobu frázování podle notového partu a ve stavbě rýmů,“ řekl producent Peter Kovarčík. 

O premiérovém obsazení se rozhodne v nejbližších dnech. V muzikálu zazpívají, zahrají a zatančí Alena Antalová, Jiří Langmajer, Ivana Chýlková, Petr Kolář, Jaroslava Kretschmerová, Daniela Šinkorová, Roman Vojtek, Leona Machálková, Jitka Asterová, Pavel Vítek, Michaela Nosková, Radka Fišarová, Hana Holišová, Michael Foret, Bořek Slezáček, Sabina Křováková, Hana Křížková, Tomáš Smička, Olga Lounová, Petr Kotvald, Tomáš Trapl a další. Všechna hudební čísla zazní živě za doprovodu orchestru vedeného Daliborem Kaprasem. 

Projekt se dnes po dvouměsíčních přípravách na zkušebně přesune k finálním zkouškám na jevišti. 

Muzikál se hned po londýnské premiéře v roce 1999 stal hitem. Byl uveden ve 41 zemích a 327 metropolích od Las Vegas, Buenos Aires a Toronta přes Barcelonu, Vídeň, Moskvu, Dubaj, Melbourne, Kapské město až po Šanghaj, Hong Kong a Tokio. Čeština bude patnáctým jazykem, jakým Mamma Mia! v překladu Adama Nováka zazpívá. 

Zdroj: Deník.cz