Petr Kotvald se rád toulá se psem kolem Berounky

7.11.2021 13:23 od Lenka V. v Press/Tisk

Míst kolem Prahy, která má rád zpěvák Petr Kotvald, je hodně. „Moc rád chodím do průhonického parku, vracím se do Roztok na zámek, se psem se touláme kolem Berounky v Řevnicích. A moc se i líbí to líbí kolem Klokočné, tam bych mohl klidně i bydlet,“ uvedl pro Náš REGION.

Léto, které následovalo po covidových uzávěrách, prožil v jedné velké písničkové eufórii. „Po více jak roce jsem vyběhl na pódia a užíval si společně s mým týmem open air koncerty po celé republice. Do toho jsme roztočili nové písničky. Věříme, že nás s podzimem zase
„nezavřou“, a pojedeme dál,“ uvedl.

 

Můj čas neoficiální hymnou zdravotníků

V době pandemie s Hanou Zagorovou a Stanislavem Hložkem znovu nazpíval píseň Můj čas, která se dokonce stala neoficiální hymnou zdravotníků. Přispěl tím k radosti i úlevě nejen mnoha z nich. „Bylo to moc příjemné setkání s kolegy u mikrofonu a radost ze zjištění, že to i po letech nic nemění na faktu, jak nám to společně fungovalo a funguje,“ řekl Petr Kotvald.

 

Vánoce hrajou glórijá venku i v sálech

Nyní už má termíny pro sérii koncertů „Vánoce hrajou glórijá“. „Část jich bude open air, část v sálech. „Začínáme venku 27. listopadu v Hradci Králové a finišujeme pak 18. prosince u Šimona a Judy v Praze. To bude velká radost. A do toho zkoušíme a představíme Recitál (XXXV), nový koncertní formát, jako neoficiální oslavu mé 35. sezóny,“ upřesnil.

 

Noví tahouni na první poslech

A jaké ohlasy je na cédéčko LX, které bylo vydáno v roce 2019? „Album mají mí fandové rádi. Speciálně Šedesát, Brejle a Svátost lásky jsou tahouny na první poslech. Tudíž je můžeme s přehledem hrát i před publikem, které mě neposlouchá denně a čeká jen moje letité trvalky,“ řekl.

Zdroj: Náš region