Petr Kotvald představuje nový videoklip Brejle z aktuálního alba LX

24.10.2020 10:50 od Lenka V. v Press/Tisk

„Někdy se mi to zdá jako dobrá zpráva. Nebo že už o nich nebudeme mluvit? Poohlédneme se kolem. A pojďme se milovat. Jsme jedineční! Pojďme se navzájem poznat a okouzlit, kdo jsme, co víme a dokážeme. Svět je teď růžovější, nemyslíš? Láska má brýle a spoléhá na každého,“ řekla česká pěvecká legenda Petr Kotvald.

„První klapku videa Brejle jsme natočili 1. března 2020 ve studiu Hexar, jen s několika záběry venku, jakmile bude venku více zeleně,“ začíná vyprávění svého nejnovějšího hudebního projektu Peter Kotvald. „Ale pak to rychle spadlo na veřejnost a nic se neudělalo. Zbytek záběrů jsme natočili až koncem května, ale nakonec jsme je v post-produkci stejně nepoužili,“ říká.

„V průběhu událostí jsme změnili koncept klipu a zároveň posunuli datum jeho premiéry do lepších časů, aby klip vypadal pozitivně. Slovo pozitivní však opět ztrácí svůj původní význam a začíná nás znovu děsit, místo aby si nás užívalo. Takže ano. Teď je čas udělat tě šťastnou a vidět věci z lepší strany. Nasadíme si růžové brýle. Láska má a je na šňůrách,“ dodává k videu legendární český zpěvák. O scénář a režii klipu se postaral Milan Balkins Balek, za kamerou stál Jan Ruttner a inscenaci pokryl Petr Kostas Kostínek.

Aktuální album Petra Kotvalda LX je velmi rozmanité. Mezi dvanácti songy jsou popové písně, balady, ale také šanson nebo Cartney s country prvky. Tohle je nový Petr Kotvald. Znatelně akustické, trochu jiné, a přesto to, co jeho věrní posluchači mají rádi. Na albu jsou také dvě coververze. Pod českým jménem Jde za svou láskou je hit zpěváka a skladatele Terence Trenta D’Arbyho Let Her Down Easy a píseň „Síla lásky“ je výsledkem zajímavé spolupráce slovenského produkčního studia TC Lemons a Američanky Stephanie Kay. Zbývajících deset titulů jsou původní písně, včetně písně se slavným názvem Šedesát.

 

Nový klip Brejle