Petr Kotvald: Mám období, kdy se řeším

25.9.2020 16:53 od Lenka V. v Press/Tisk

Zpěvák Petr Kotvald (61) nezapírá, že je pro něj vzhled důležitý. Jelikož ještě stále vystupuje, snaží se o sebe starat a je rád, když mu někdo řekne, že vypadá o pár let mladší.

Pečujete o sebe?

Mám období, kdy na sebe do zrcadla vůbec nekoukám, a pak mám období, kdy se strašně řeším. Byl jsem dokonce u jednoho člověka, kterého si velmi vážím, jmenuje se Miroslav Krejča a zabývá se plastickou chirurgií. Šel jsem za ním, protože jsem na sobě chtěl něco změnit, a prosil ho, jestli by se na mě mohl podívat. Ale on mi řekl, ať jdu do posilovny, že to bude dobré. (smích) Jeho syn posiluje, tak mi u něj domluvil hodiny. Šel jsem tedy domů a bylo to vyřešené.

Udržujete se ve formě?

Ano, ale spíš správným životním stylem. Nejsem sportovec. Mě to nikdy nebavilo, nepřináší mi to žádné radosti. Údajně to vyplavuje endorfiny, ale mně to nikdy nevyplavilo ani ťuk. Mohl bych se zbláznit, byl jsem servaný, schvácený, ale bylo to pro mě trápení. Být v tělocvičně u zrcadla a učit se nějaké tanečky a choreografii, to už je lepší. Možná v souvislosti s tím, že se v tom zrcadle vidíte a musíte se opravovat. Mezi námi, kluci v posilovnách to zrcadlo milují, takže nejsem narcis jenom já. (smích)

Myslíte si, že jste narcis?

Jsem, to uznávám, proto taky dělám to, co dělám, ale kluci v posilovnách mě, myslím, hodně trumfují. Když tam přijdete, u zrcadla nemáte šanci. (smích)

Byla doba, kdy jste nebyl sám se sebou spokojen a řešil to?

Já se sebou nejsem spokojený prakticky nikdy. (smích) Spoustu věcí bych na sobě chtěl změnit, ale musím pro to něco dělat, nejenom říkat, že bych chtěl. Ale celkově myslím, že mi bylo shůry dáno a že jsem měl geneticky štěstí. Maminka tu byla do osmdesáti a do poslední chvíle fungovala úplně perfektně a vypadala výborně. Nechci říkat, že vypadala o dvacet let mladší, to zase ne, ale nevypadala ani na svůj věk. V souvislostí s tím mám jednu kamarádku, kterou podezřívám, že špatně vidí. Dřív mi dlouhé roky tvrdila, že vypadám skvěle, tak na šestnáct, a viděl jsem na ní, že to říká téměř vážně. A i když je to starší dáma, nenosila brýle ani na dálku, ani na čtení, tak jsem si ji vyzkoušel a samozřejmě vidí h****. Takže jsem pochopil, že mi celé ty roky lhala. (smích) 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: sedmicka.tyden.cz
Foto: Magazinfoto.cz