Petr Kotvald oslavil 61. narozeniny

10.7.2020 22:06 od Lenka V. v Press/Tisk

Ve čtvrtek uspořádala na střeše OC Smíchov uspořádala hudební televize Óčko Star narozeninový komcert k 61. narozeninám. Představil zde novinky ve svém repertoáru, ale i své největší hity Je v tahu, Kdekdo je dál, Gejzír či Milujem se čím dál víc. Samozřejmě zazněl i Mumuland.

Petr je i ve svých 61. letech ve skvělé formě a my se můžeme těšit na velkolepou show, kterou v rámci oslav 35 let sólové dráhy představí 21. dubna 2021 v pražském Foru Karlín.

Počátkem osmdesátých let zpěvačka Hana Zagorová hledala oživení ve svém ansámblu i repertoáru, tak Karel Vágner pro ni objevil právě Petra Kotvalda spolu se Stanislavem Hložkem. Pro oba mladé zpěváky to znamenalo raketový vzestup v žebříčcích popularity, z doprovodného dua populární zpěvačky se brzy stala nadmíru úspěšná dvojice, za všechny jejich společné hity se sluší jmenovat komerčně dodnes nepřekonané Holky z naší školky (1983), dodnes je populární také píseň Můj čas (1984) ze seriálu Sanitka, kterou nazpívali společně se Zagorovou.

V sólové kariéře pokračoval Petr Kotvald i v devadesátých letech. Výrazného úspěchu dosáhl až s albem MCMXCVI (1996), sázkou na jistotu se později stala výběrová alba Největší hity (1999) a 40 hitů (2007), jako většina našich zpěváků se nevyhnul ani tématicky koncipované desce Vánoce přicházejí (1999). Hitových rozměrů dosáhly písně jako Mumuland (z alba Taxitotak neber, 2001) nebo Marylin (album Planeta svádění, 2003). https://zivotopis.osobnosti.cz/


 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: prazsky-zpravodaj.cz