Petr Kotvald slaví jubileum. Nové album i velký koncert

5.9.2019 21:12 od Lenka V. v Alba, Koncerty, Video

Petr Kotvald v roce svého významného životního jubilea přichází s novým studiovým albem, které je výrazným autorským počinem mladého skladatele Martina Blažka, klávesisty Petrovy doprovodné kapely Trik. Brilantním textům Pavla Cmírala sekunduje Marek Sloup a překvapí i Petrova textařská prvotina.

Mezi dvanácti písněmi jsou popové písničky, balady, ale třeba i šanson, či jak Petr a Martin s úsměvem tvrdí, Cartneyovka s prvky country. Tohle je nový Petr Kotvald. Výrazně akustický, trochu jiný a přesto takový, jak ho mají jeho věrní posluchači rádi: nečekejte retro, ale překvapivě mnoho písňových nálad, výrazné melodie a pečlivě vystavěné refrény, dar emotivního sdělení v osobitém pěveckém projevu a obdivuhodný nadhled.

„Album je téměř celé Martinovým autorským počinem. Kompletně album zaranžoval, nahrál i vybíral konkrétní muzikanty. Fascinovala mě jeho přesná představa o tom jak a co natočit. Společně jsme se skvěle názorově setkali i se zvukařem Petrem Kocfeldou. Bylo to objevné, inspirující a krásně tvůrčí. Také díky textům Pavla Cmírala a Marka Sloupa, s kterým jsem se sešel pracovně poprvé. Objevil jsem v sobě další možnosti a studnu radosti. Za to moc všem a hlavně Martinovi i Petrovi děkuji,“ říká k tomu Petr Kotvald.

Na albu se objevují i 2 cover-verze. Pod českým názvem „Jde za svou láskou“ se skrývá hit zpěváka a skladatele Terence Trent D’Arbyho Let Her Down Easy, a skladba „Svátost lásky“ je zase výsledkem zajímavé spolupráce slovenského produkčního studia TC Lemons s Američankou Stephanie Kay. Zbylých deset titulů jsou původní skladby, mezi nimi najdeme i snímek s příznačným názvem Šedesát. K němu vzniká i videoklip Mariana Mačka a Andreje Kostiće. Grafickou supervizi klipu a celého projektu LX má Dušan Chrástek, známý zatím především jako kostýmní výtvarník.

„I když se jedná o mé životní jubileum, pořád jsou to jen narozeniny! Ale bude to hlavně svátek hudby. Mých písniček a také přízně mých posluchačů. A to se sluší pořádně rozjet a oslavit. V sobotu 28. září 2019 v Kongresovém centru Praha koncertem Best of 2019 – LX. A proč LX? Prostě se to tak stalo. Takže nečekejte ani retro a ani kapku sentimentu. Ale o emocích to je. Vlastně jenom o emocích,“ říká Petr Kotvald.

První nedočkavci si mohou nové album s názvem LX zakoupit elektronicky již 20. září ZDE.

 

Seznam písní:

1. Kázání    03:08

2. Šedesát    03:22

3. Náplava    03:01

4. Stejná i jiná    03:02

5. Něžná     02:54

6. Dvanáctá    03:26

7. Jde za svou láskou (Let Her Down Easy)    03:41

8. Milenci    04:09

9. Brejle    03:24

10.Svátost lásky  (I Like It)    03:35

11.Prachy máme v botě    03:24

12.Jsi ve všech písních     04:27

 

Nové album doprovází také nový klip s názvem Šedesát