Divadlo v Žatci slaví výročí. Začínal tam i zpěvák Kotvald

26.4.2019 22:49 od Lenka V. v Press/Tisk

Scéna si připomněla 170 let své existence. Veřejnosti se představila i studie rozsáhlé rekonstrukce budovy a okolí.

Desáté nejstarší divadlo v republice slaví. V Žatci si v těchto dnech připomínají 170 let od jeho otevření, v úterý proběhl při této příležitosti v divadle slavnostní večer. Hlavními účinkujícími byli známí žatečtí rodáci, část více než dvouhodinového programu patřila představení studie k rozsáhlé rekonstrukci kulturního stánku.

Vystupující hosté dostali během večera od dalšího žateckého rodáka, moderátora Radka Jirgla, stejnou otázku. „Jaké máte vzpomínky na žatecké divadlo?“ Pro zpěváka Petra Kotvalda a klavírního virtuóze Jiřího Pazoura znamenalo začátek jejich kariéry.

„Já jsem měl v žateckém divadle první větší koncert, bylo mi tehdy pět nebo šest let,“ zavzpomínal 48letý Pazour, který za pár dní odletí na koncertní vystoupení do USA. Rovněž Kotvald začínal v žatecké lidové škole umění se hrou na klavír. Jak poznamenal, výsledky neměl ani po několika letech valné.

„Začal mě bavit víc zpěv. Má první vystoupení byla s dechovým souborem žatecké umělecké školy,“ přiblížil známý český zpěvák, jemuž bude v červenci 60 let. Do rodného města se vrátí začátkem září, bude jednou z hlavních hvězd žatecké Dočesné.

Zdroj a plné znění: zatecky.denik.cz

Foto: Petr Kinšt