Zpěvák Petr Kotvald vydává nový singl Svátost lásky

9.10.2018 19:18 od Lenka V. v Press/Tisk, Video

Český zpěvák Petr Kotvald dnes oficiálně vydává nový energický singl Svátost lásky. „Dobíjející písnička“ , jak o ní sám tvrdí, je oslavou zázraku lásky a návodem, co dělat už při prvním náznaku lásky v naší blízkosti.

„Každý přece potřebuje lásku k životu tak, jak potřebujeme i čistý vzduch a vodu. Láska je ostatně i sám život. Proto v písničce zpívám, že: ‘Kdo Tě chce, ten Tě chce, tak k čemu výmluvy a šachy, nic neřeš, to život Tě zachyť!’ “ Prozradil 59-letý interpret z českého Žatce.

Český text napsal Pavel Cmíral

Skladba Svátost lásky prošla v procesu tvorby rukama několika lidí z různých koutů světa. Hudba je dílem Stephanie Kay Hussar z amerického Wisconsinu, český text napsal Pavel Cmíral, který je také autorem textu známé Petrovy skladby Milujem se čím dál víc (1990) a z jeho pera pocházejí i texty písní Je v tahu (1987), Kdekdo je dál ( 1989), Mumuland (2001) a další.

„S jejich pojetím skladby i s nimi samotnými jsme si okamžitě sedli. Pak už to šlo jako na běžícím pásu. Byla to krásná spolupráce a jsem rád, že má písnička nezaměnitelnou Slovenské stopu, než měla kdysi i skladba Miluji se čím dál víc, ke které v době jejího vzniku točila klip Slovenka, režisérka Katka Ďurovičová, “ zavzpomínal si Kotvald.

Premiéru měla začátkem srpna

Píseň nahrávali 8. července, v den zpěvákových 59. narozenin. Zatímco ji Petr dotáhl do verze, kterou dnes oficiálně vydává, stihl ji už na několika vystoupeních představit českému publiku. „Premiéru měla začátkem srpna na Prague Pride a následně jsem ji zpíval na každém vystoupení, myslím, že se slušným ohlasem. Je to trefa do černého, “ nechal se slyšet známý umělec.

„Ta písnička vznikala zcela spontánně, v parném létě a na mě osobně působí jako vítaný osvěžující déšť, ve kterém toužíte strávit spoustu času. Myslím, že takový pocit vyvolává i v posluchačích. Nevíte se jí zkrátka nabažit. A říkám si, že je fajn prostřednictvím ní do těchto podzimních dnů vnést trochu slunce, “ přiblížil zpěvák svůj pocit z novinky, ke které plánuje na YouTube zveřejnit i videoklip.

Skladba Svátost lásky je zároveň výchozím bodem k další spolupráci s nahrávacím studiem a vydavatelstvím TC Lemons. S dvojicí Mráz – Hedera by totiž zpěvák rád vyprodukoval a nahrál celé album. „Nadšeni jsme pro to dost. Kromě toho mám nahraných už sedm dalších věcí, které mám na album připravené. Jsou to většinou písničky, které už zpívám na koncertech a moji posluchači netrpělivě čekají na jejich studiové verze, “ uzavřel Kotvald.

Agenturu SITA informovala Andrea Fedorovičová z nahrávacího studia a vydavatelství TC Lemons.

Zdroj: www.webnoviny.sk

Video - Petr Kotvald – Svátost lásky (live premiera 6.8.2018 Prague Pride)