Zahájení festivalu Prague Pride

1.8.2018 23:09 od Lenka V. v Koncerty

Osmý ročník zahájíme tradičně ve velkém stylu koncertem v Pride Village na Střeleckém ostrově. Kromě krátkých, ale potřebných projevů vystoupí výběr kvalitních zpěváků, zpěvaček a skupin. Začínáme v šest večer, přijďte včas, ať můžete skákat u pódia.

Kdo na zahájení Prague Pride 2018 vystoupí?

Kierastoboy je ruská party divoška, která právě žije v pulzujícím Berlíně, ale v Praze není neznámá. Po tom, co DJovala po celé matičce stověžaté, zahraje nejen na zahájení festivalu, ale i na nejlepší letní party pro všechy lesby BOBR. Spojuje funk, acid i house a slibuje slušnou party.

Těžko byste v České republice našli sál, kde nekoncertoval. Na pódiích bezmála čtyř tisícovek svých koncertů strávil v součtu 205 dní čistého času. Překvapil v opeře, na muzikálové scéně i v divadle. Na svém kontě má desítky alb, videoklipů, stejně jako Zlatých a Platinových desek a téměř dva miliony domácností vlastní hudební nosič s jeho jménem. Milujem se čím dál víc, Je v tahu, Gejzír, Marilyn nebo Mumuland, to jsou jen některé z mnoha šlágrů, jež stabilně brázdí vlny tuzemského éteru a zanotovat je dokáže snad úplně každý. Zpěvák s vlastním nezaměnitelným stylem, Petr Kotvald. Jeho koncertní show „v plné sestavě“, tedy s Petrovou kapelou TRIK, poprvé zazní na Prague Pride. Můžeme se těšit na koncertní live set neúnavného tvůrce jedinečného osobitého hudebního stylu, který zásadně dbá na jevištní tvar svých písní a tak se bude „na co koukat“.

Mucha, brněnská pseudopunková formace sdružená kolem písničkářky a podivínky Nikoly Muchové, se do povědomí společnosti dostala nejen díky svým nevybíravým vystupováním a divným účesem. Ale zejména svými provokativními písněmi oslavující mužskou neschopnost, genderovou nespravedlnost, různé úchylky, menšinový útlak, život v moravské metropoli a jiné podivnosti života.

Americký zpěvák, skladatel, DJ, herec a model. To vše je Davis Mallory. Ještě než se pustil do psaní písniček, DJoval v nejrůznějších klubech, ale později díky svému nadšení pro hudbu začal vystupovat v největších městech se svým debutovým albem LOUD, které vydal v roce 2017.

Česká rapperka a producentka SharkaSs se svojí podporou LGBT aktivit netají. Toto téma zapojuje do svých pop-rapových písní, stejně jako ve svém nejznámějším videoklipu Plusy a mínusy. Součástí jejího live vystupování bývá freestyle rap, kterým každoročně baví publikum na publikem zadané téma. Na podiu se ukáže i mladá zpěvačka I am Rosie, která si v rámci svého nejnovějšího electro-pop videoklipu po návštěvě baru odvádí na svůj pokoj ženu.

Letos vystoupí i nezpěvák, ale i tak to bude stát za to! Anatol Svahilec je slamer, performer a vysloužilý mistr republiky ve slam poetry za rok 2014.

Vstupenky za stovku si můžete koupit online zde anebo na místě za 150 CZK.