PRAGUE PRIDE SPECIÁL: Na včerejším zahájení festivalu zazářil Petr Kotvald

7.8.2018 13:40 od Lenka V. v Koncerty

Včerejším dnem začal duhový festival Prague Pride, a to velkým zahajovacím koncertem na Střeleckém ostrově, který se již tradičně stal místem pro tzv. Pride Village. Na koncert dorazily tisíce lidí a hlavní hvězdou se stal Petr Kotvald.

V podvečerních hodinách se pomalu a jistě začaly plnit brány do Pride Village na Střeleckém ostrově, kde příchozí vítal moderátor večera Anatol Svahilec. První vystoupení zahajovacího koncertu patřilo původem ruské DJce Kierastoboy, která nyní žije v Berlíně a naladila přítomné skvělou muzikou na další čísla.

Trochu provokace pak s sebou přivezla brněnská pseudopunková formace MUCHA. Jejich písně se většinou opírají o témata genderu, menšin, úchylek a života v Brně. O trochu dál než z Brna přijel také další umělec, a to konkrétně z amerického Nashville. Davis Mallory, který působí jako zpěvák, skladatel a herec, se proslavil hlavně v televizní show MTV The Real World, během které se také veřejně vyoutoval.

Pořádný nářez pak předvedla česká rapperka a producentka SharkaSs, která do svých pop-rapových písní často zařazuje téma LGBT. Společně s ní vystoupila také zpěvačka I am Rosie. Spolu předvedly skvělou show s pořádnou dávkou freestylu.

Závěrem zahajovacího koncertu se pak představil hlavní host celého večera, a to Petr Kotvald. Toho doprovázela jeho kapela TRIK a nutno říct, že i přes počáteční obavy bylo na co koukat. Lidé zavzpomínali nejen na devadesátá léta a mohli slyšet několik známých písní jako třeba Marilyn nebo Milujem se čím dál víc. Bohužel úplně nezbyl čas na píseň, na kterou se snad těšili všichni úplně nejvíc, a tak Mumuland zazněl alespoň v acapella verzi.

 

Text zdroj: www.lui.cz

Foto: Prague Pride facebook