Vánoční Praha

17.12.2017 23:36 od Lenka V. v Koncerty

Vánoční turné s názvem Vánoce hrajou glórijá je v plném proudu. Již jsme se přehoupli do jeho druhé poloviny tradičním pražským koncertem v kostele Šimona a Judy. Kostel byl, jako vždy, plný „až po strop“.

Letos na posluchače v sále čekalo nejedno překvapení. Na židlích byl pro každého připravený malý kalendář s fotografií na nadcházející rok.

Když se všichni v sále usadili, přivítaly je tóny písně Jezu Kriste, listuj bystře – rozhovor Boha s Petrem Kotvaldem z dílny Martina Blažka a textem Pavla Cmírala. Mám tu moc, S tebou, Milujem se čím dál víc, Bílé Vánoce, Kameny, Tyrkys, vánoční Jingle Bells, Dál sníh padá a spousta dalších známých písní. A nejen to… Petr představil další novinkové písně z připravovaného alba. Jde za svou láskou, Na mě zapomeň, Auto Grand – ty však stálí návštěvníci vánočních koncertů znají. Zatím jsme měli možnost je slyšet jen v pódiové podobě. Ale  píseň Milenci, která měla premiéru ve vysílání České televize, byla koncertní premiérou. Další naprostou novinkou byla písnička Hráč. Tu Petr zpíval živě úplně poprvé. Musím říct, že se tedy opravdu povedla. Budeme se těšim na vydání alba, aby si je mohli užít všichni fanoušci a posluchači Petra.
I když… kdo nemohl být v sobotu přímo v sále a chtěl by si přesto užít atmosféru krásného vánočního koncertu, nepřijde zkrátka. Na místě natáčela televize a záznam uvidíme na televizních obrazovkách. O podrobnostech vysílání vás budeme samozřejmě informovat. Sledujte proto naše webové a facebookové stránky.

Petra na pódiu doprovázel Dětský pěvecký sbor Perklíč z Řeporyj.

A po koncertě kdo chtěl, mohl si na Petra počkat a nechatt si od něj podepsat CD či se s ním vyfotit.

Text: OFPK z.s
Foto: Petr Kotvald – oficiální stránka