Vánoční koncert Petra Kotvalda. Na vystoupení v rodném městě se zpěvák těší

11.11.2017 13:39 od Lenka V. v Press/Tisk

Na sváteční koncert Petra Kotvalda „Vánoce hrajou glórijá“ zvou pořadatelé
10. prosince do kulturního domu Moskva. Kromě hlavní hvězdy, jeho doprovodné kapely a skupiny Trik na něm vystoupí také pěvecké sbory žatecké ZUŠ, Klíček a Camerata. „Žatec je pro mě srdeční záležitost. Vždyť tady jsem byl a jsem pořád doma. Mám tu své kořeny a rodinu. V loni na Dočesné jsem slíbil, že se sem vrátím s vánočním koncertem a teď se k vám domů moc těším,“ vzkazuje Petr Kotvald.


 

Žatec je jedním z mála měst, kde se tento koncert uskuteční. Pořadatelé na něj zdarma pozvou i několik dětí z dětského domova a zařízení pro handicapované Kamarád Lorm. „Máme pro děti připraveny i nějaké drobné dárky a děkujeme všem partnerům, bez kterých by se tato kulturní akce v Žatci nemohla uskutečnit,“ říká Luděk Müller, majitel KD Moskva, který se Spolkem rodáků a přátel města Žatec akci pořádá. Záštitu nad koncertem převzala senátorka a starostka Zdeňka Hamousová.

Petr Kotvald patří k málo interpretům populární hudby, kteří během své více jak třicetileté sólové kariéry nabídl svým posluchačům řadu hitů, ale dokázal vytvořit i smysluplný vánoční repertoár. Jeho písně Vánoce hrajou glórijá a Dál sníh padá, můžeme slyšet v rádiích o adventu velmi často a samozřejmě zazní i na žateckém koncertě.

„Základ koncertu budou tvořit písničky z mého vánočního alba. Dojde ovšem také na výběr z mých známějších písniček, které nejsou vánočními skladbami, ale svými texty se do atmosféry adventu hodí dokonale. Na posluchače a diváky útočí koledy ve všech možných podobách, jako zvuková kulisa ve všech obchodních domech, tomu se chci vyhnout,“ vysvětluje Petr Kotvald a s úsměvem dodává: „Pro mě jsou Vánoce hlavně tyto koncerty. Utíkám tak od reality předvánočního shonu, ale stejně tomu člověk neujde, každý znejistí, jestli bude vše připravené, tak jak má. A dárky? Ty řeším až těsně před Vánoci. Štědrovečerní večeře může začít až tehdy, když má hospodyně vše hotovo, teprve pak můžeme zasednout ke štědrovečernímu stolu. A hlavně musí také svítit na nebi první hvězda. Jen nesmí být zataženo nebo smog, to jsme pak o hladu.

Vánoční koncert Petra Kotvalda a jeho hostů začíná v neděli 10. prosince v 18 hodin. Vstupenky jsou již teď k dostání, a to buď on-line na www.ticketart.cz nebo v KD Moskva Žatec, CA Jarotour a Foto Svoboda. O dvě volné vstupenky na koncert můžete také soutěžit v příštím vydání našich novin. KD Moskva připravuje na březen také koncert Petra Koláře, sledujte www.moskvazatec.cz.

Zdroj: www.ohremedia.cz