Petr Kotvald má dovolenou celý život

29.10.2017 14:20 od Lenka V. v Rádio

Petr v telefonickém rozhovoru na Rádiu Impuls.
Dnešním VIP hostem na telefonu byl zpěvák Petr Kotvald. Co nového připravuje pro své fanoušky a jak se mu zpívá s jeho dcerou?

 

Ahoj Petře.
Ahoj, hezké ráno.

Už jsme se nějakou dobu neslyšeli. Jak se vlastně máš?
Já bych řekl, že dobře. Nedávno se mě někdo ptal, jestli už jsem byl na dovolené, já říkám, že ne, že mám dovolenou celý život. Takže v tomto duchu se odvíjí i moje každodenní činnost. Ne, vážně. Dělám věci, které mě baví a dělám něco, co naštěstí ještě občas naštěstí zajímá i někoho jiného než mě. Tak to je fajn samozřejmě.

Už víš, co dnes budeš dělat?
Teď se chystám do studia, protože už vlastně končíme s mixem jedné písničky, kterou jsme natočili, jmenuje se Hráč a je to trošku jinak, než jsou ode mě posluchači zvyklí. Je to taková docela razantní kytarová věc a je to vlastně cover písničky, která se jmenuje Igra bez granica a je to písnička Toše Proeskiho, která se mi líbila natolik, že jsem si řekl, že udělám českou verzi. Takže dneska končíme s mixem Hráče.

Já jsem četl o nějakých nových písničkách, takže pracuješ na albu?
Člověk se nesmí zastavit a já jsem měl pocit, že by bylo dobré udělat něco nového a máme už deší dobu roztočené takové trošku atypické album, tak jsme si řekli, že ho v tuhle chvíli dokončíme. Ten Hráč, o kterém jsem mluvil, je, jak říkám, jiný typ písně, než na který jsou ode mě posluchači zvyklí a máme roztočeno ještě asi šest dalších songů a rádi bychom je do listopadu dodělali.

Dnes se všechno motá kolem internetu a sociálních sítí, co ty, máš svého oblíbeného Youtubera?
Popravdě, nemám. Já nemusím o všech vědět úplně všechno a nemusím ty lidi najíždět úplně do všech detailů, které během toho dne prožijí. Myslím si, že je to trošku scestné a že se díky tomu mladí lidé dostávají trošku mimo realitu a to mi připadá škoda. Nemá to nic moc společného s reálným životem a já mám na druhou stranu reálný život docela rád, a tak se snažím se těmito médii nějak moc nezabývat.

A máš Facebook?
Smích. To byla otázka, jakože je mi už přes padesát? Ne, samozřejmě. Já jsem to ale nakonec udělal tak, že jsem si osobní profil nezakládal a založil jsem jenom profesní profil, protože je to je trošku bezpečnější v tom smyslu, že s těmi lidmi tam komunikuji a je to fajn. Sděluji jim věci, které potřebuji, ale nemám pocit, že když se na to den nebo dva nepodívám, že mi ujel vlak. Takhle já to nemám.

V novinách jsem viděl článek, že se kolem tebe začíná objevovat mladá kráska. Když potom dočteš do konce, tak zjistíš, že je to tvá dcera Viktorka. Co ty na to, že se tvá holčička pustila do zpívání, nerozmlouval jsi jí to spíš?
Vůbec. Naopak, já jsem ji do toho lehce tlačil a tlačím. Ne, vůbec ne. To vzniklo tak náhodou. Já jsem ji občas vzal na jeviště a kdysi, při natočení alba v roce 98 nebo 99 tuším, jsem ji použil jako dětský hlásek asi na opravdu dvě věty. Nakonec se stalo, že jsem Viktorku a Báru začal brát tak sporadicky na koncerty, jezdí se mnou nějaké čtyři, pět let a je to strašně fajn, že máš někoho, na koho se můžeš spolehnout.

Ty každý rok jezdíš takové klasické vánoční koncerty, co letos?
Připravujeme sérii vánočních koncertů, s kterými začínáme 3. prosince. Ono se zdá, že je to daleko, ale ono to je v podstatě za dva měsíce. Tak už začínám mít takovou předstartovní vánoční horečku.

Petře, ať se povede ta písnička, kterou dnes budeš dodělávat a ať se daří celkově a na Impulsu zase někdy na slyšenou.
Já děkuji a jestli bude Hráč hotový, máš ho první a můžeš si ho pustit.

Zdroj: Rádio Impuls

8.10.2017