Petr Kotvald popřál Rádiu Impuls k 18. narozeninám!

24.2.2017 23:53 od Lenka V. v Rádio, Video

Vlasta Korec měl dnes ve studiu živého hosta. Zpěvák Petr Kotvald přišel na návštěvu, aby poblahopřál rádiu Impuls všechno nejlepší. Podívejte se na video.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Video můžete zhlédnout zde.

Rádio Impuls je dneska hlavní hvězdou, samozřejmě kromě tebe, tak povídej, gratulante.

Krásné jubileum osmnáct, plnoletost, všechno už si Rádio může dovolit.

Co ty a Rádio Impuls, kdy jsi ho zaznamenal?

Samozřejmě při jeho vzniku, protože to byl takový ten velký boom a my jsme všichni očekávali, co se stane. Řekl bych, že Impuls měl od začátku dost výsadní postavení, jsem rád, že si ho udrželo. A pak musím říci, že tohle rádio na tom počátku bylo mě velice příjemně nakloněné, protože já jsem někdy v roce 1999 natočil nebo vydal album největších hitů, to vlastně vyšlo v roce 2000 a na něm byla písnička, která vznikla už v roce 1983 a ta i všechny další písničky, ty naše sólovky, měli vedle písničky Holky z naší školky smůlu. A já jsem si na tuhle písničku vzpomněl, natočil jsem svůj vlastní remake a Impuls tehdy této písničce dal takový prostor, že je to dodnes takový rozhlasový šlágr. A za to jsem strašně vděčný, protože tahle písnička se mi vždycky moc líbila. Takže jsem rád, že i u toho zrodu té písničky stálo to nově narozené rádio.

A máš nás v autě na předvolbě pevně?

Ano, mám. Já mám asi tři nebo čtyři rádia, která rotuju. A mám to tak, že těch předvoleb už je tam dneska hodně, asi 12 nebo 16, ale já mám pořád tato rádia v řadě za sebou, abych si nekomplikoval život.

A když se slyšíš v rádiu, co to s tebou dělá?

Jsem na sebe pyšný, mám z toho strašnou radost a říkám si, že ten dramaturg asi ví, že dělám pěknou muziku.

Petře, jezdíš ty podle našeho dopravního zpravodajství?

Já musím říci, že spíše ne. Když se stane nějaký karambol, tak to pro mě znamená jediné – nevyjíždět. Když už je člověk na trase, tak je to samozřejmě trošku trápení, tak samozřejmě hledám úhybné cesty, tak jsem vděčný za to, když se dozvím, že je to někde úplně špatně.

Takže ti pomáháme.

Určitě.

A aplikaci Waze máš v telefonu?

Nemám, ale hned to udělám, když mi řekneš, co mám dělat.

Ty jsi v loňském roce oslavil zajímavé výročí na sólové profesionální hudební scéně.

Ano, tři X, 30 let, 30 sezón. Bylo to moc příjemné a je to příjemné. Tahle sezóna je ta třicátá a udělal jsem si takovou radost. Já jsem přišel s nápadem přijít s novinkovým albem, protože já se nerad otáčím. Tak jsem šel na vydavatelství, říkám tady mám novinkové album a oni říkali, že je jsem hodný, že je to fajn, že mám novinkové album, ale že zjistili, že mám toto výročí a že by to rádi zmapovali nějakým CD výběrem z těch mých hitů. Takže jsem byl trochu zklamaný, říka jsem si, proč chtějí ty staré věci, když já mám nové, ale nakonec jsme se domluvili, vzniklo album, které se jmenuje Exkluziv, to x je takové strojené, charakterizuje těch 30 sezón, je tam výběr 50 písní, asi z 280 a 11 novinek.

Mnohokrát se diskutovalo, že byste se se Standou a Hankou vrátili do tria. Že byste si spolu zase zazpívali.

Neslyšel jsem nikdy ten názor. Možná to bylo zbožné přání některých, ale okolo mě to nešlo. My jsme si udělali takovou příjemnou reinkarnaci v tom smyslu, že Hanka měla na podzim krásné jubileum a pozvala nás na ten koncert, kde jsme si dali jednu společnou věc. To bylo moc příjemné. Je to takové příjemné spestření jídelníčku, ale rozhodně už se ma tom nedá nijak stavět.

A když porovnáš to působení v rámci téhle formace a sólovou dráhu?

To už se nedá srovnávat, protože to je 30 let od doby, kdy já jsem tam strávil pět a půl roku. To byla bouřlivá doba těch pět a půl roku, bylo to nádherné, strašně poučné, já jsem se moc věcí naučil, zajel jsem si. Ono se třeba 360 krát do roka zpívalo na jevišti. Plus další natáčení, televize a tak dále. Takže on ten nástup do té sólové kariéry byl logickým, protože jsme strašně moc odžili společně.

Jaká je tvoje nejoblíbenější písnička? Která tě napadne?

Milujem se čím dál víc.