V neděli se koná již 8. Starobohnické vánoční těšení

10.12.2016 14:56 od Lenka V. v Koncerty

V neděli 11. prosince se od 12 do 19 hodin uskuteční na náměstí před kostelem
sv. Petra a Pavla ve Starých Bohnicích již 8. ročník Starobohnického vánočního těšení, který připravila radnice Prahy 8 společně s Římskokatolickou farností Bohnice.

„Pro návštěvníky jsou připraveny vánoční trhy, ukázky tradičních zvyků a řemesel, hudební vystoupení či dílny pro děti. Vše v duchu tradičních Vánoc,“ říká radní Radomír Nepil (ANO), pod jehož záštitou akce proběhne.

Program Starobohnického vánočního těšení začíná v pravé poledne koncertem staropražské kapely Třehusk, po němž následuje slavnostní zahájení za účasti pátera zdejší farnosti Pavla Klimoviče a představitelů radnice.

Děti se mohou těšit na dvě pohádky, a to v podání Poutníka Hrocha a Divadla Julie. Jsou pro ně připraveny dílny, kde si mohou vyzkoušet výrobu svíček, lití olova, pouštění skořápek či správné rozkrajování jablíček.

Mohou se také zaposlouchat do písní v podání dětského pěveckého sboru Osmikvítek, nebo se podívat na taneční vystoupení folklorního souboru Valášek. Dospělí jistě přivítají možnost zahřát se svařeným vínem či ochutnat dobroty z vánočních trhů při poslechu gospelů, spirituálů a dalších písní s vánoční tematikou.

Jedním z vrcholů dne bude kostýmovaný vánoční příběh a průvod Marie s Josefem z Nazareta do Betléma. Následovat bude vyhlášení tomboly.

Vyvrcholením akce bude vystoupení známého zpěváka Petra Kotvalda, během kterého zazní písně z jeho CD Vánoce hrajou glórijá. To začíná v 18hodin na náměstí Staré Bohnice.

Druhou adventní neděli tak strávíte ve sváteční náladě blížících se vánočních svátků.

V rámci doprovodného programu můžete zhlédnout výstavu betlémů v kostele sv. Petra a Pavla.

Všichni jste srdečně zváni. Vstup je zdarma.