Jan Kratochvíl servíroval telecí líčka na víně s bramborovo-celerovou kaší a špenátem, ochutnával Petr Kotvald

6.4.2014 00:45 od Lenka V. v Audio, Fotogalerie, Rádio

Od nás již víte, že byl Petr v neděli 30.března hostem v ostravském rádiu Český rozhlas Ostrava v pořadu Pochoutky.

Zvukový záznam celého pořadu jste si mohli poslechnout ZDE.

Naďa Konvalinková s Patrikem Rozehnalem se ozvali z kuchyně restaurantu Ke Tvrzi v Předboji na Mělnicku. Jan Kratochvíl připravil telecí líčka na červeném víně s bramborovo-celerovou kaší. Naučili jsme se triky, které bramborovou kaši povznesou do výšin, a dozvěděli jsme se, jak udělat líčka, aby se rozpadala.

Jan Kratochvíl

Pochází z kuchařské rodiny, vařil v Praze u Radka Šubrta, tři roky sbíral zkušenosti v Anglii a chvíli také v Mexiku. Miluje českou i klasickou evropskou kuchyni, je dravý, usměvavý a vaří s láskou k surovinám. V kuchyni je rád, když každý umí všechno a dokáže toho druhého zastoupit. Rád poslouchá hudbu při vaření. Bydlí ve srubu za Prahou a vymýšlí recepty pro své hosty.

Petr Kotvald

Je to rozezpívaný muž, který vaří jen proto, aby přežil. Víc se rozvaří prý o víkendech. Jeho favority na talíři jsou: losos na grilu s dlouhou rýží na chilli oleji s marinovanými rajčátky, roštěná na houbách s houskovým knedlíkem a lívance z kynutého těsta se skořicovým cukrem. Knedlo-vepřo-zelo prý nejedl už léta. Levou zadní zvládne třeba i nepečený dort s ovocem. Dozvíte se také, jestli někdy zpíval o jídle a jak to dělá, že je tak hubený.

 
 
 

 

Foto: Petr Jindra
Celý článek se můžete přečíst ZDE