ROZHOVOR VLASTY VÉBRA: Petr Kotvald má Severní Čechy opravdu rád

22.3.2014 09:14 od Lenka V. v Koncerty, Press/Tisk

Mostecký moderátor Vlasta Vébr vyzpovídal pro náš zpravodajský server E-Mostecko tetokrát populárního zpěváka Petra Kotvalda při jeho nedávné návštěvě v Bílině.

Péťo, jak se máte a co je nového?

Mám se dobře a nového? Začíná nová sezona, jsem ve fázi příprav, po vánočním turné jsme si řekli, že máme dost písniček, které sice hrajeme živě, ale nejsou natočené, tak bysme je rádi zaznamenali, nevíme jestli na disk, nebo budou ke stažení, jsou to totiž krásné texty Pavla Cmírala, dokonce jsme našli verzi písničky NA MĚ ZAPOMEŇ – NO ME QUITTE PA , původně jí zpíval JACK BREL-mám dva texty, jeden je nepublikovatelný, druhý ano, ale natočíme oba dva a uvidíme.

Oslovila mě jedna muzikálová produkce, ale musím se s tím nějak vypořádat, protože ta role je spíš pro herce, než pro zpěváka a navíc je to dost velký závazek. Ale to představení by se mi líbilo. A taky se připravuji na VÁLKU S MLOKY, budou tři představení ve Státní opeře a moc se těším na tu práci s lidma, kteří jsou trošku jiní než lidi kolem popu.

To jste mi odpověděl na otázku JAK SE MÁTE, ale zeptám se ještě jednou, protože víme, že koncem roku trochu to zdraví haprovalo?

Jé, jsem zdravý jak řípa. Já jsem na konci roku prostě jen nevydejchal nějakou virozu. Musel jsem zrušit dvě představení, jedno už jsem nahradil a druhé nahradím letos o vánocích.

Jsme v šatně v bílinském kulturáku, co Vy a sever Čech?

No já jsem tady doma. Já jsem Žatečák, mám to tu najete, protože jako amaterský zpěvák jsem jezdil po regionu. Brácha byl 4 roky v Teplicích na škole a jezdili jsme tam do Tuzexu, před vánočními svátky jsme jezdili zase do Mostu, protože tam měli i jiné pomeranče než kubánské. Do Chomutova jsem chodil 4 roky na střední školu. Já mám fakt severní Čechy rád.

Vím, že navštěvujete často koncerty George Michaela. Chystáte se na nějaký koncert?

Nejraději bych na něj, ale jemu se moc koncertovat nechce, ale těším se na jeho nové album. Nestihl jsem Robbieho Williamse a někde na mě určitě čeká Michael Bubble, on byl nedávno v Praze, ale to jsem nestihl. Pojedu na něj do Německa.

Zdroj: Redakce E-Mostecko