Zpívejte a oslavujte Ježíška! Přijede také Petr Kotvald

10.12.2012 18:19 od Lenka V. v Koncerty, Press/Tisk

Akce Česko zpívá koledy se vrací do Pardubic ve středu 12. 12. na Pernštýnské náměstí.

Největší předvánoční akce letošního roku. Tak by se dal označit projekt Česko zpívá koledy, jehož pardubická část se koná ve středu 12. prosince od 18 hodin na Pernštýnském náměstí. 

Načerpejte vánoční atmosféru 

Jde o jedinečnou akci, jež nemá obdoby. Snaží se povzbudit českou tradici zpěvem vánočních koled a zároveň přinést lidem způsob, jak si oddechnout od shonu běžného života, zastavit se a načerpat vánoční atmosféru.

Ten, kdo přijde, si může zazpívat klasiku, koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Pásli ovce valaši nebo Dej Bůh štěstí tomu domu. A to pod taktovkou dirigentky Lucie Gregorovič Fárové a jejího pěveckého sboru Continuo, který se akce Česko zpívá koledy zúčastnil též loni.

Svou přítomností potěší i známý a populární zpěvák Petr Kotvald, který proslul hity jako Milujem se čím dál víc, Vánoce hrajou glórijá, Gejzír nebo Mumuland.

„Je skvělé, že lidé oslavují Ježíška“ 

Celou akcí provede Jiří Ševčík, který nedávno se svou skupinou Pirate Swing Band vydal album We Will Swing You!. Jiří Ševčík byl moderátorem i minulý rok a letos se této role ujal znovu. „Loni se mi to velmi líbilo. V konzumní době Santa Clause je skvělé, že se lidé zastaví, zazpívají české koledy a oslavují Ježíška. A zejména Pardubáci,“ oceňuje pardubické publikum Jiří Ševčík. A nejen to. „Akce měla úžasnou atmosféru. Zpívajících tisíc lidí, to je síla. To už se Santa Claus musí podrbat na zátylku.“

Rozhodně nelituje, že svou účast potvrdil i letos. „Těším se na setkání se svou spolužačkou z konzervatoře Lucií Gregorovič Fárovou a zazpívat přijede i Petr Kotvald. Letos to bude ještě lepší než loni,“ slibuje a vzkazuje: „Vykašlete se na supermarkety, přijďte si zazpívat!“ (dos)

Autor: Redakce Pardubického deníku


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>