Pernštýnské vánoční trhy – Zpříjemněte si advent a přijďte si zazpívat s regionálním Deníkem

28.11.2012 20:00 od Lenka V. v Koncerty, Press/Tisk

Zpříjemněte si advent a přijďte si zazpívat s regionálním Deníkem 

Od pondělí 10. do neděle 16. prosince 2012 se konají na Pernštýnském náměstí v Pardubicích tradiční Vánoční trhy. Pro návštěvníky bude připraven široký sortiment nejrůznějšího zboží stánkových prodejců, občerstvení, atrakce pro děti, Ježíškova pošta, ozvučený vyřezávaný Betlém, živý Betlém se zvířátky, zvonička splněných přání a mnoho dalšího. 

Ve středu 12. prosince se od 18 hodin rozezní náměstí v celé České republice vánočními koledami. Již podruhé se součástí tradičních Vánočních trhů na Pernštýnském náměstí v Pardubicích stane akce Česko zpívá koledy. 

Přijďte si společně zazpívat 

Česko zpívá koledy spojuje regionální města a láká návštěvníky zazpívat si dohromady několik tradičních vánočních koled. Na programu je pět písní – Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Dej bůh štěstí tomu domu a Pásli ovce valaši. Texty všech koled najdete v Pardubickém Deníku v den konání akce. 

Mezi účinkujícími se na Pernštýnském náměstí objeví pěvecký sbor Continuo jehož dirigentkou je Lucie Gregorovič Fárová, nebo také známý zpěvák Petr Kotvald.

Během celé akce budou na náměstí otevřeny vánoční trhy, kde bude možnost prohlédnout si tradiční řemesla či zakoupit vánoční dárky. Otevřeny budou i stánky s různým občerstvením a tradičními pokrmy.

Pokud nám pošlete zprávu z místa, kde zpíváte, rozsvítíme za Vás vánoční hvězdičku na mapě. (sab)

Zdroj: Pardubický deník


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>