Region tančí 2012 v Pelhřimově byl velkolepý

15.9.2012 00:43 od Lenka V. v Koncerty, Press/Tisk

Občanské sdružení Hodina H z Pelhřimova zaplnilo pelhřimovský Kulturní dům Máj, akcí
Region tančí 2012, v pátek 8. 6. 2012 až po střechu.

Letošní ročník Regionu tančí byl výjimečný v mnoha směrech – šlo o 10. ročník, vystoupily dvě české celebrity, účastnilo se 400 tanečníků ze všech koutů Kraje Vysočina, hosté zastoupili nejrůznější taneční směry, poprvé byl vyhlášen Tanečník Kraje Vysočina 2012 a bylo to i oslava 10 let od založení Hodiny H.Region tančí 2012 dokonce netradičně začal průvodem tanečníků. Pelhřimovské mažoretky z DDM Pelhřimov přivedly všechny účastníky i návštěvníky do sálu Kulturního domu Máj. Oficiálního zahájení se již tradičně ujala Daniela Havličková, zakladatelka Hodiny H, hned po ní zástupce Krajského úřadu Kraje Vysočina Ing. Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. Záštitu nad akcí převzal hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek. Dále se slova ujali zástupci Města Pelhřimov a Zdravého města Pelhřimov. Následovalo představení poroty pro speciální ocenění jako úsměv, elán, kostýmý a další. Nutno však podotknout, že udělování cen je jen doplněním taneční přehlídky. Region tančí je především nesoutěžní taneční přehlídka pro všechny, kdo rádi tančí.
Po všech úvodních formalitách si naplněný sál sám vyvolal hlavní celebritu dne – Davida Deyla. Ten za zpěvu, jásotu, potlesku i tance všech předvedl s kapelou koncert nabitý energií. 

Pak už přišla na řadu jetnotlivá taneční vystoupení. K vidění byl klasický balet, street dance, break dance, břišní tance, mažoretky, aerobik a další. Zastoupen byl Pelhřimov, Jihlava, Senožaty, Hořepník, Třebíč, Třešť, Telč, Moravské Budějovice a další místa Kraje Vysočina. Hosté navíc obohatili tyto taneční styly baletem, modernou, latinsko-americkými ukázkami a akrobatickým rock’n’rollem.

Další host byl pro všechny v sály velkým překvapením. Pozvání přijal a přijel majitel nezaměnitelně barevného hlasu s pregnantní intonací, vzácně multižánrový umělec, který si osobitě poradí se vším od šansonů až po taneční hudbu – Petr Kotvald, který byl hostem Regionu tančí již v roce 2004. Petr Kotvald zazpíval tři své písně, roztančil se na pódiu a rozezpíval a roztančil všechny v sále. 

A kromě tance a hudby bylo i všude okolo veselo – tvořivá dílna, obchůdek Bambule s hračkami či K1X-store.cz s oblečením, bleší trh, náušnice z kreativního klubu Hodiny H, kadeřnice z SOU Pelhřimov, čokoládová fontána, informační stánky Hodiny H, Informačního centra pro mládež Pelhřimov, Programu Mládež v akci, žonglování, pralinky z Třeště, malování na obličej a další a další aktivity. Novinkou bylo vyhlášení Tanečníka Kraje Vysočina 2012. Stal se jím Jan Razima z Pelhřimova, který tancuje v domovském tanečním klubu Hodiny H pod vedením Evy Havlíčkové a sám se na Regionu tančí 2012 představil ve 3 vystoupeních. A aby toho nebylo málo, všichni měli možnost ochutnat narozeninový dort Hodiny H, na němž zářilo 10 svíček. Region tančí bylo možné vnímat všemi smysly.

Hodina H všem děkuje za účast, velké díky patří realizačnímu týmu a dobrovolníkům, díky všem partnerům za veškerou podporu. Hodina H se těší na další ročník Regionu tančí, kterým zahájí druhou desítku této úspěšné regionální akce s mezinárodní účastí.

Text: Eva Havlíčková, regionální redaktor, ICM Pelhřimov
Foto: Hodina H

 

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>