Sobotní Den se StonoŠkou v Bystřici

28.5.2012 00:10 od Lenka V. v Fotogalerie, Koncerty, Video

V sobotu 26.5.2012 se v Bystřici pod Hostýnem konal Den se StonoŠkou, který pořádá již zmíněný klub StonoŠka, v čele s organizátorkou Dagmar Božovskou.
StonoŠka je klub, který sdružuje děti s různým zdravotním postižením: mentálním, pohybovým, kombinovaným, ADHD, astmatiky. a děti nevidomé. Klub navštěvují také sourozenci zdravotně postižených dětí a jejich kamarádi.

„Je sobota 26.5.2012 a já se vydávám v doprovodu vnuček na dětský den pro handicapované děti, s názvem Den se StonoŠkou, který pořádá již zmíněný klub StonoŠka, v čele s organizátorkou Dagmar Božovskou, v Bystřici pod Hostýnem. Koná se jako každoročně pod záštitou vojenského útvaru na zámku s velkou přilehlou zahradou, kde se děti mohou dosyta vydovádět. Je to den pro děti z různým onemocněním, ale samozřejmě jsou zde i děti zdravé, v doprovodu rodičů a prarodičů.

Toto je akce, sponzorovaná mnoha firmami, ale jelikož výčet všech by byl zdlouhavý, nebudu jmenovat žádné, abych nikoho neopomněl. Rodiče postižených dětí pomáhají s organizací hlavně jako dohled u stanovišť se soutěžními úkoly.

Připravili pro děti mnoho různých her a za splnění všech, dostávají děti sladké odměny. Také tu byl zoo koutek s několika domácími zvířátky. Děti se mohly povozit na koních, nebo ve vláčku, který objížděl areál. Na velké travnaté ploše uprostřed byly dva skákací hrady a možnost si zabubnovat na rúzné bubny a tamtamy.

V neposlední řadě musím vzpomenout bohatý kulturní program, kde vystoupili např. děti z klubu StonoŠka, Míša Růžičková, šermíři, Petr Kotvald a mnozí další.

Byl to velmi příjemně prožitý den v přítomnosti handicapovaných dětí… i ony se rády baví, i když mají omezené možnosti, a že se bavit umí, dokázaly dnes. Oproti minulým letům, však dnes byla velmi slabá účast, což je velkou škodou hlavně pro klub, neboť celý výtěžek jde na jejich konto, z nějž potom musí vystačit celý rok na různé akce.“

Těším se již na další ročník, snad s větší účastí. Radek Valenta

Text a foto: Radek Valenta
Foto: Martin Altioko Okolicani

Dej nám sex …. zaznlo v Bystřici pod Hostýnem

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>