Přerov oslavoval výročí Ferdinandovy severní dráhy

17.10.2011 19:23 od Lenka V. v Fotogalerie, Koncerty, Video

Přerov si v sobotu 15. října připomněl jedno významné výročí, které potěšilo zejména železniční fanoušky. Na tamním nádraží se slavilo 170 let Severní dráhy císaře Ferdinanda. To se neobešlo bez železniční nostalgie, hudby a tance.

Stovky návštěvníků si prohlédly historická železniční vozidla a soupravu Pendolino. Vystavena byla i parní lokomotiva Rosnička vyrobená v Plzni v polovině 20. století.

Severní dráha císaře Ferdinanda je název společnosti, která byla zřízena pro výstavbu a provoz železnice z Vídně do Bochni (město na jihu Polska). Její součástí bylo i několik odboček.

Jako doprovodný program na akci vystoupila dechová skupina Haná, Maxim Turbulenc, Petr Kotvald a pozvání přijal fotbalový reprezentant Pavel Srníček, který měl v rámci oslav malou autogramiádu.

Co se týká železnice, na nádraží veřejnost mohla navštívit prostory, kam se člověk běžně nedostane, nebo se projet již zmíněnými vlaky, či potkat členy občanského sdružení Kolejová, kteří oslavu opět oživili v dobovém oblečení. Akci přálo i počasí, i když už bylo docela chladno, ale slunečno, což se projevilo na velké účasti lidí.

Text: internet
Foto: Přerov

Oslavy 170 let severní dráhy císaře Ferdinanda – Petr na stopáži 3:26


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>