Slavnosti Rádia Blaník v Mostě 13.8.2011 – foto

14.8.2011 23:23 od Lenka V. v Fotogalerie, Koncerty

Odpoledne plné známých písniček si užili návštěvníci Letních slavností Rádia Blaník na 1.náměstí v Mostě v sobotu 13. srpna 2011.

Od 14ti hodin začal samotný program připravený Rádiem Blaník. Na návštěvníky čekal bohatý program – bubenická show, různé „rychlosoutěže“ o CD, stepařská show, ukázky z muzikálu Děti ráje. Pro děti byly připravené atrakce jako skákací hrad, obří nafukovací skluzavka, elektrický vláček, stánky partnerů a sponzorů. No zkrátka bylo toho opravdu hodně.

V 17h jsme na podiu mohli vidět Pepu Vágnera, kdy při jeho vystoupení nechyběla ani Dajána či dokonce Holky z naší školky.

V době, kdy se jeho vystoupení chýlilo skoro ke konci, se u příjezdu k Mosteckému Magistrátu objevil (nám známý) Citroën a nebylo pochyb, čí vystoupení bude následovat. Krátce po
18té hodině patřilo podium už jen a jen Petrovi.

Zvukař pouští a na podium vyskakuje Petr, záhy za ním jej doplňuje jeho taneční company…
Je v tahu, rozléhá se mosteckým náměstím a pořádná show právě začíná. 

Potom na řadu přijde „modlitba“ …. Holky!!! jsou tady nějaký?  Jooo…. A kluci??? Jooo….
A všichni…. pojďme se spolu pomodlit…. Dej nám sex…. a  jasně, že jej lidi nenechají zpívat samotného. Dav se vlní do rytmu hudby a tanec s tyčí od mikrofonu je rozjaří ještě víc.

„A skáčeme v čase, zpět až do roku 1983 k písničce, která měla tehdy opravdu velikou smůlu, protože jsem v té době zpíval se Standou Hložkem a platila taková nepsaná domluva, že když natočíme nějakou sólovou píseň, tak se bude prezentovat jako duo. Já jsem si na tuhle písničku vzpomněl v roce 1999 na album mých největších hitů a byl to můj takový rozhlasový comeback. A proto právě teď pro vás Plačky“ pozval nás Petr k dalším tónům.

A ejhle, na podiu se objevují „Marilynky“ a víme co bude následovat. Zasvěcení již vědí… ano, správně- Marilyn, jako odkaz na Petrovu cestu do Ameriky, kde zpíval krajanům v několika městech.

Další pomyslná meta a my se zastavujeme v roce 1990 u komerčně nejlepšího alba s názvem Gejzír. Přichází stejnojmenná písnička a 1… 2… 3… 4… Gejzír, pobízí Petr svými gesty návštěvníky slavností, aby mu pomohli zpívat. Daří se… a všichni pomáhají o sto šest.

Zvolníme tempo a samozřejmě nesmí chybět hymna zamilovaných Milujem se čím dál víc, nejen na letní večery.

Ale teprve to správné léto nám navodila hned další věc, nezapomenutelný hir roku 2001, kdy boural všechny možné hitparády, ano, nemýlíte se , Mumuland. Celé náměstí jej vítá opravdu s velkým nadšením a opět v tom není Petr sám. Zpívá snad úplně každý.

Ale myslíte, že po tomto rytmu nechají návštěvníci Petra jen tak odejít? Ne, ne kdepak. Skandují ještě!, ještě!… a dočkají se. Petr přidává opět Mumuland, ale pro změnu ve verzi anglické. Pro mnohé překvapením, protože ji takhle neznají. Ale přesto vbíhá mezi lidi a ti mu „pomáhají“ zpívat přímo do mikrofonu.

Přesto ani tak není konec. Plné náměstí se nenechává odradit a opět si Petra svým křikem vtahuje zpět na podium. A jaké nastalo překvapení, když zazní první tóny ryze vánoční písně. Ano, slyšíte správně. Na 1.náměstí v Mostě začaly vánoce… ale naštěstí jen ty písničkové, zároveň s pozvánkou na chystané vánoční koncerty.
(Kdo sleduje náš web, jistě mu neunikly jejich konkrétní termíny).

Po tomto přídavku, byl ale opravdu úplný konec.
Ale závěr bez improvizované autogramiády? Ne, ne, kdo si rád počkal, mohl dostat Petrovu, novotou vonící, podpiskartu s věnováním.

Děkujeme rádiu Blaník za příjemně strávené odpoledne a snad se příště opět někde setkáme.

Text: OFPK, o.s.
Foto: OFPK, o.s , Jarda V.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>