Peropavelská pouť s Rádiem Blaník v Říčanech 25.6.2011- foto

5.8.2011 11:24 od Lenka V. v Fotogalerie, Koncerty

Ač nám sluníčko momentálně moc nepřeje, my se přeneseme do doby před prázdninami a můžeme se pokochat fotografiemi ze Slavností Rádia Blaník aneb Petropavelská pouť v Říčanech.

O návštěvníky bylo na celé odpoledne postaráno. O d14ti hodin byl zde připravený program pro děti v podobě pouťových atrakcí, hromadou soutěží, odměn, taneční show, ukázky z muzikálu Děti ráje a nechyběly zde ani stánky s občerstvením. Návštěvníci mohli shlédnout i vystoupení místních souborů, spolků a tanečních skupin.

Od 17ti hodin začala samotná část koncertího programu. Zazpívat na říčanské náměstí přišli Jakub Smolík, Šárka Rezková, Marcel Zmožek a samozřejmě nechyběl zde ani Petr Kotvald.

Tan vystoupil na jeviště v 19h a rozjel svou „show“. Návštěvníky přivítal již tradiční písní Je v tahu a lidé se začali dostávat do varu. Modlitba Dej nám sex……..holky jsou tady?, kluci jsou tady? a náměstí v Říčanech pořádně ožívá…….a kříčí joooo….a Petr je nenechává usnout, tance s tyčemi od mikrofonu a podium je celé jeho.
Solovka Plačky trochu zvolní tempo, ale přesto ji posluchači přijímají a zpívají společně s Petrem.
Ale hned vzápětí dav opět  rozproudí Marilyn, jako odkaz na Petrovu cestu do Ameriky. Plná tance a energických tanečnic.
A jedeme dál, Gejzír…1,2,3,4… a přítomní v tom Petra opět nenechávají samotného, zpívají co jim síly stačí.
Ale vzápětí přichází malá změna tempa, Milujem se čím dál víc a lidé postávající pod podiem, pohupující se do rytmů písní, ji přesto přijímají s nadšením. „Pamatuji si, že rádia musela po roce v hitparádách tuhle píeň stáhnout, protože byla pořád na prvním místě, ale přesto mi to dělalo moc velkou radost“,  připomíná Petr dobu, kdy písnička vznikla. „Ta písnička zní v éteru dodnes a jsem hrozně rád, že je to jedna z těch, které rád poslouchám, stejně tak vy“ dodal.  
A po té už přichází závěrečná…Mumuland. Je to přesně 10let od vzniku této letní písničky, kdy se na nedokončeném dálničním mostě na vodní nádrži Želivka natáčel vidoklip. A ta rozhodně nesmí chybět!!!  Přesto návštěvníci nenechají Petra z podia odejít jen tak, vynutili si přídavek… Mumuland, tentokrát jej Petr předvedl v anglické verzi, diváci jej doplňují českým textem tak jak znají oni.

Ale to  už byl bohužel závěr dnešního vystoupení. Petr rozdal ještě něco malinko autogramů a hurá směr Praha na natáčení České televize pořadu Noc plná šlágrů. Ale to už je zase jiná kapitola…

Pro ty z vás, kteří si tuto atmosféru chtějí užíj ještě jednou, Slavnosti rádia Blaník pokračují i v dalších městech, avšak Petr vystoupí už „jen“ na jednich z nich, a to konkrétně v Mostě 13.8. od 18hodin na mosteckém 1.náměstí.

Text a foto: OFPK, o.s.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>