Bouřlivák George Michael zpíval s českým orchestrem

23.8.2011 13:03 od Lenka V. v Fotogalerie, Press/Tisk

Britský zpěvák George Michael pro své české fanoušky připravil nevšední zážitek v podobě  koncertu se symfonickým orchestrem ve vyprodané pražské Státní opeře, kterým zahájil své turné Symphonica: The Orchestral Tour.

Na zpěvákův dlouho očekávaný koncert dorazilo nemálé množství českých celebrit. Mezi diváky nechyběl Leoš Mareš s přítelkyní, zpěvačka Monika Absolonová, zpěvák Pavel Vítek s partnerem Janisem Sidovským a nebo Petr Kotvald. Michael měl v hledišti také velké množství svých zahraničních fanoušků.

Na pódium George Michael nakráčel v černém obleku a své vystoupení otevřel romantickou baladou. Celý koncert za doprovodu Českého národního symfonického orchestru byl podpořen barevnou světelnou show. Do svého repertoáru zařadil Michael celou řadu předělávek hitů svých slavných kolegů, ze svých písní vystřihl především slavný song Faith.

Britský zpěvák dorazil do Prahy velmi dobře naladěn. Pro parný den zvolil vzdušnou bílou košili a fanouškům čekajícím před budouvou Státní opery odhalil svou hruď. Na koncert se zjevně velmi těší, při příjezdu na generálku nešetřil úsměvy, mával a ukázal i zdvižený palec.

Pondělní koncert nebyl jeho poslední zastávkou. Do Prahy se ještě jednou vrátí v listopadu. George sice v roce 2008 oznámil, že s koncertováním končí, jenže letos si to rozmyslel. Na turné se 47 zastávkami zpěvák vybral své největší hity.

Kdo je George Michael?

Vlastním jménem Georgios Panayiotou je původem Řek. Patří k čtyřiceti nejprodávanějším umělcům planety. Na konci minulého roku překročil hranici 100 milionů prodaných desek. V letech 1982–86 byl členem populární skupiny Wham! Pak se vydal na sólovou kariéru.

Foto: Blesk.cz


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>