Bye Bye, Duety! Reportáž z šestého večera

5.12.2009 21:58 od Lenka V. v Duety, Press/Tisk, Televize, Video

Jak zpívající modelka opustila pěvecké molo. Ano, je to tak, tentokrát vypadl pár číslo pět, Zuzana Jandová a Petr Kotvald.

Není známo, jak vysoké šance má třetí pár, který tvoří Zuzana Jandová s Petrem Kotvaldem, ale je jisté, že Zuzana je ze všech soutěžících nejvyšší. Ještě před zahájením generální zkoušky jsem v zákulisí ocenil její krásné šaty (měl jsem namysli zejména jejich délku), abych byl vzápětí opraven, že jejich barva není zelená, ale zelenkavá; patrně na památku před dvěma týdny vypadnuvší Jitky Zelenkavé. I když v tom případě nevím, čím by Petr Kotvald připomínal Jaromíra Noska. Každopádně na botách jsme se shodli – v tomhle případě jsou neoddiskutovatelně zlaté. Inu, někdo má zlato v hrdle, jiný na nohách.

Ale je třeba ocenit, že alespoň měla Zuzana na šatech veselejší barvu – většina ostatních soutěžících byla oděna v černé; patrně každá z dam očekávala dnes večer defitivní konec v pořadu Duety …když hvězdy dozpívají. Ve videoupotávce Zuzana prozradila, že se má ještě co učit, ale píseň z repertoáru Heleny Vondráčkové a Jiříno Korna s českým textem a názvem Každá trampota má svou mez se jí podle slov poroty podařila (Linda Finková, která prý byla v dětství stejně ošklivá jako Zuzana, jen s tím rozdílem, že Jandová se z toho prý dostala, dokonce píseň označila za duet dvou zpěváků), což vyjádřeno suchou řečí čísel tomuto páru vyneslo pětatřicet bodů.

Petr Kotvald a Zuzana Jandová v bleděmodrých šatech, tak zvaných tyrkysových, se při svižné hitovce Bye Bye Love loučili s láskou, za nimi tančili mladí a načesaní skoro jak v Pomádě a v krátkých sukních (Zuzana jako sólová umělkyně měla samozřejmě právo na nejkratší, které beze zbytku využila). Na generálce Tereza vyzvala dětské publiku k otázce, která vzápětí padla: Kdo vám šil ty šaty? Tak takovouhle otázku může položit jen ženská, chlapa v případě takhle kratičké sukýnky zajímají zcela jiné detaily. Rozlučková píseň roztleskala publikum do rytmu, pár harmonizoval (alespoň podle slov Petra Kotvalda), ale podle Lubomíra Brabce je Zuzana studená, neumí své emoce předat divákovi (porotce nevyjímaje) a má hezčí barvu vlasů než hlasu, ale Michael Prostějovský se svým kolegou zásadně nesouhlasil, což mu vyneslo souhlas publika. Porota se nakonec shodla na čtyřiatřicetibodovém ocenění a Lubomír Brabec si za udělenou sedmičku vysloužil bučení.

Video lze spustit z webu České televize:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10154940613-duety-kdyz-hvezdy-zpivaji/3461-clanky/?articleID=118


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>