Archiv 2001

30.12.2001 21:24 od Lenka V. v Archiv, Fotogalerie

Byl-li rok 2000 pro Petra úspěšným, tak rok 2001 pak můžeme označit za megaúspěšný….

V dubnu začíná v rádiích rotovat první singl z nového alba Taxitotak neber, Milujeme, který vyvolá poprask hlavně díky svému textu. U fanoušků však na plné čáře boduje až Mumuland – roztančená letní hitovka, která na čas poblázní celou republiku. Samotné album plné moderních tanečních soundů se drží vysoko v TOP10 nejprodávanějších desek a ještě dříve, než stačí být pokřtěno, získává Zlatou desku. V létě je Petr králem českých diskoték, s Mumulandem sklízí mimořádný ohlas jak u svých fanoušků, tak i u zarytých odpůrců. Na podzim mu aplauduje zaplněná Lucerna při jeho profilovém koncertu a vše vrcholí nominací na Českého slavíka. Petr v něm nakonec končí pátý, čímž korunuje báječný rok 2001.

Holky z naší školky, Milujem se čím dál víc a ….. Mumuland – to jsou tři největší htiy Petra Kotvalda. Vybroušené diamanty v jeho šperkovnici plné blyštivých perel. Mumuland se stává suveréně nejhranější skladbou v českých rádiích za rok 2001 a Petr s ním slaví úspěch na všech frontách. Nejen Mumulandem byl ovšem Petr v tomto roce živ – byl také hostem koncertního turné Leony Machálkové a v období Vánoc si tradičně tento čas se svými fanoušky připomíná adventními koncerty.

Mediálně hojný byl pro Petra rok 2001 – televizní vystoupení, promo tour po rádiích, internetové chaty s fanoušky, řada rozhovorů v novinách,… Ani bulváru toho roku Petr neunikl a pro následující léta se stává jeho terčem.

Na vyhlášení ankety Zlatý slavík 2001 se Petr objevil 8. 12. ve Státní opeře se svou manželkou Hankou (čtvrtá fotka zleva v prostřední řadě) a zaujal svým novým kostýmem, který později ukázal široké veřejnosti i na svých vystoupeních.

Na fotografii je Petr se svým basetem Ludvou, který byl v rodině Kotvaldových jediný, kdo měl problémy s nadváhou. Zlí jazykové tvrdí, že svého času vážil více, než Petrova manželka.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>