Archiv 2000

31.12.2000 14:51 od Lenka V. v Archiv, Fotogalerie

Po úspěšném roce 1999, v němž Petrovi vychází dvě CD která se drží v žebříčku prodejnosti na předních místech, stejně tak jako písničky z obou alb v různých hitparádách, je tu rok 2000. Přináší Petrovi řadu pracovních příležitostí, také podpis exluzivní smlouvy s vydavatelstvím SonyMusic a v neposlední řadě turné Best Of Tour 2000. To ještě ani nestačí pořádně odeznít, a Petr se svým týmem již natáčí nové album. Světlo světa spatřují také Petrovy první internetové stránky, byť zatím neoficiální. Internetový surfaři jej najdou na portálu Hvězdy.cz, o rok později se fanoušci dočkávají oficiálních webových stránek Kotvald.cz.

Největší událostí roku bylo bezesporu koncertní turné Best Of  Tour 2000, ale po celý rok Petr vystupoval i na různých akcích po celé republice, v televizi pak poprvé zazněla skladba Lásko, lásko, která si u poslouchačů vydobyla velkou přízeň, ale na sólovém albu se jí dočkali až v roce 2003 (Planeta svádění).

„K roku 2000 dvakrát dva tisíce kilogramů čokolády Milka dětem“ – tak se jmenovala akce, jejímž patronem byl na přelomu roků 1999 a 2000 Petr Kotvald. Sladké čokoládky, které mají v logu fialovou krávu rozdával nejen na svých koncertech, ale především pak v dětských domovech, ústavech a nemocnicích. Poprvé tak byl Petr veřejnosti médii představen i jako zpěvák nejen se zlatým hrdlem, ale i s velkým srdcem. Dodejme jen, že se Petr zúčastnujě různých charitativních projektů pravidelně – ať už jde o spolupráci s pardubickou speciální školou Svítání, nebo Kapku naděje Venduly Svobodové či Nadací Terezy Maxové.

Text: F.Bílek


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>