Archiv 1990 – 1993

11.8.1993 15:44 od Lenka V. v Archiv, Fotogalerie

V průběhu roku 1990 se Petr drží na výsluní stále ještě Československé pop-music. V časopisech vycházejí jeho portrétové fotografie k různým rozhovorům a článkům , nejobsáhlejší je sériie promo fotografií z roku 1992 - Petr pózuje v novoromantickém kostýmu, který pro něj připravila módní návrhářka Jana Tůmová. Za povšimnutí stojí také fotky Hipodromu Jindřicha Parmy. Hipodrom vyprodukoval dva velké hity – Pražský haus a Noční proud – v obou skladbách zní Petrův hlas.

V létě 1990, kdy byl v pražském Podolí natáčen TV pořad, v němž vystupoval jak Hipodrom, tak i Trik s Petrem. Začátkem devadesátých let Petr pokračoval v koncertních šňůrách s Trikem. Jejich četnost ovšem již nebyla taková, jako dříve – bylo to zapříčiněno hned několika faktory – jedním z nich byl příliv zahraniční muziky a tudíž i menší zájmem o domácí tvorbu. Petr v létě 1990 změnil i účes, jeho image tak dosáhlo další změny, stále ale byly jeho kostýmy extravagantní, převážně různě novoromanticky zdobené.

Už od roku 1986 provází při koncertech na pódiu jeho žena Hanka, v první polovině let pak vznikají Bárbý – skupina tanečnic, které jsou osvěžujícím doplňkem choreografie k Petrovým písním. Na pódiu s Petrem stále ještě vystupuje skupina Trik, její vliv však řídne mimo jiné i díky nástupu moderní počítačové techniky, s jejíž pomocí Jindřich Parma tvoří Petrovy písně. V roce 1991 vychází album Hyde Park – směsice různých hudebních žánrů a i autorů hudby a textu. V tomto trendu se nese i album Můj hlas (vydáno o rok později, v roce 1992), oba tituly už ale nedosahují takové úspěšnosti, jako Gejzír , či Přísně soukromá sci-fi.

Petrovy Fankluby pokračují i po roce 1989 ve své činnosti – fanoušci svého oblíbence můžou opět potkávat na různých besedách a Letních setkáních. Přízeň publika Petrovi přinese i dva bronzové slavíky, Diskoslavíka a například také ocenění na akcích „Duhová deska“.

Změna režimu přinesla s sebou i nové tituly novin a časopisů. Petr se v nich objevoval začátkem devadesátých let poměrně často, stále byl extraligovou hvězdou pop-music, která dostává v médiích poměrně velký prostor.

Text. F. Bílek


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>